Skip to content

30 Manor DriveManahawkin, NJ 08050

Built 1973

Last Sale Date
Dec 30, 2022

Property Information

Block56.01
Lot8
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class16
Description1.5SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,698
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$81,800
38%
Improvement Value:$133,500
62%
Total Assessment$215,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,346+1.0%
2024$5,294+5.9%
2023$4,999-0.1%
2022$5,006+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973