Skip to content

175 Littleworth Mill RdManahawkin, NJ 08050

Built 2003
Vacant Land

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Mar 14, 2024

Property Information

Block56
Lot3.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page74

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningR3
Sq Footage---
Acreage2.83

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$93,500
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$93,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,322+1.0%
2024$2,299+5.9%
2023$2,171-0.1%
2022$2,174+1.4%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$625,000
DeedBook 19635, Page 1874Recorded3/20/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Built

Built

Year Built: 2003

Property Sale

Sale
$83,000
DeedBook 5539, Page 111