Skip to content

41 Littleworth Mill RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2002

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Feb 28, 2020

Property Information

Block57
Lot5.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage2,257
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$80,000
22%
Improvement Value:$278,400
78%
Total Assessment$358,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$8,899+1.0%
2024$8,813+5.9%
2023$8,322+13.2%
2022$7,352+1.4%
Property History
Sales1

Property Built

Built

Year Built: 2002

Property Sale

Sale
$80,000
DeedBook 10383, Page 1923