Skip to content

48 North Main StreetManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
Mar 6, 2001

Property Information

Block60
Lot11
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page77

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningMLP/
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$76,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$76,000

Tax History

YearProperty taxesChange
1999$1,941-1.8%
1998$1,977-4.3%
1997$2,066+3.6%
1996$1,995+3.7%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 10334, Page 663