Skip to content

81 Oxycocus RoadManahawkin, NJ 08050

Built 2023
Vacant Land

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 27, 2022

Property Information

Block62
Lot26.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page75

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$87,300
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$87,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,168+1.0%
2024$2,147+5.9%
2023$2,027-0.1%
2022$2,030+1.4%
Property History
Sales2

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

SaleMulti
$76,000

From:

To:

DeedBook 16933, Page 1056Recorded11/13/2017

Also conveyed in this deed

1 parcel

Property Sale

SaleMulti
$83,900

From:

To:

DeedBook 16339, Page 420Recorded3/14/2016

Also conveyed in this deed

1 parcel