Skip to content

322 South Lakeshore DriveManahawkin, NJ 08050

Built 2023

Last Sale Price
$605,000
Last Sale Date
Mar 10, 2023

Property Information

Block73
Lot5
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page76

Building Details

Building Class17
Description2SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$136,800
33%
Improvement Value:$279,000
67%
Total Assessment$415,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,324+1.0%
2024$10,225+221.9%
2023$3,177-0.1%
2022$3,181+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$605,000
DeedBook 19325, Page 1720Recorded3/16/2023

Property Built

Built

Year Built: 2023

Property Sale

Sale
$125,000
DeedBook 18517, Page 1702Recorded6/7/2021

Property Sale

SaleMulti
$192,270

From:

To:

DeedBook 17375, Page 430Recorded2/4/2019

Also conveyed in this deed

1 parcel