Skip to content

23 Melanie WayManahawkin, NJ 08050

Built 2020

Last Sale Price
$245,000
Last Sale Date
Mar 27, 2020

Property Information

Block77
Lot1.10
QualifierC0202
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page7801

Building Details

Building Class37
Description3SF
Dwellings1
ZoningMFAH
Sq Footage2,193
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$42,500
17%
Improvement Value:$211,300
83%
Total Assessment$253,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,302+1.0%
2024$6,241+5.9%
2023$5,893-0.1%
2022$5,901+836.2%
Property History

Property Sale

Sale
$245,000

From:

To:

Sq Ft2,193DeedBook 18011, Page 1477Recorded8/17/2020

Property Built

Built

Year Built: 2020