Skip to content

385 Martin Truex Jr BlvdStafford Twp, NJ

Commercial

Last Sale Price
$3,473,684
Last Sale Date
Apr 15, 2019

Property Information

Block86
Lot2.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage3.09

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,062,200
33%
Improvement Value:$2,119,800
67%
Total Assessment$3,182,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$79,009+1.0%
2024$78,245+5.9%
2023$73,886-0.1%
2022$73,982+2.2%
Property History

Property Sale

Sale
$3,473,684

From:

To:

DeedBook 17452, Page 1830Recorded4/26/2019