Skip to content

447 Martin Truex Jr BlvdManahawkin, NJ 08050

Last Sale Date
Jan 29, 2015

Property Information

Block86
Lot2.04
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityStafford Twp
Tax Map Page79

Building Details

Building Class10
DescriptionCHASE BANK 4244
Dwellings1
ZoningHC
Sq Footage---
Acreage1.11

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$381,600
27%
Improvement Value:$1,025,600
73%
Total Assessment$1,407,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$34,941+1.0%
2024$34,603+5.9%
2023$32,675-0.1%
2022$32,717+1.4%
Property History

Property Sale

Sale
$0
DeedBook 16016, Page 1005