Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
1126 L.E. Harbor Blvd.Tuckerton, NJ 08087
Last Sale Date
Aug 12, 2024
Property Information
Block118
Lot5.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page18
Building Details
Building Class10
Description---
Dwellings1
ZoningR50
Sq Footage---
Acreage0.11
Owner Mailing
Street
City / State / ZIP
Assessment
Land Value:$7,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$7,800
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $242 | +9.9% |
| 2024 | $220 | +8.7% |
| 2023 | $202 | -82.6% |
| 2022 | $1,163 | +0.2% |
Property History
No events match the selected filters.