Skip to content

North Green Street(Block 46 Lot 11.02)Tuckerton, NJ 08087

Vacant Land
Love it? Save it.
track changes

Overview

Owner
---
Last Sale Price
$450,000
Last Sale Date
Dec 23, 2024

Property Information

Block46
Lot11.02
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page2

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB2
Sq Footage---
Acreage5.63

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$48,800
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$48,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,512+9.8%
2024$1,377+8.7%
2023$1,266-1.0%
2022$1,279+0.2%
Property History

Property Sale

SaleMulti
$450,000
DeedBook 19888, Page 1890Recorded12/30/2024

Also conveyed in this deed

1 parcel