Skip to content

114 Wood StreetTuckerton, NJ 08087

Vacant Land

Last Sale Price
$12,000
Last Sale Date
Apr 24, 1997

Property Information

Block48
Lot12
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page5

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
ZoningB1
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$37,200
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$37,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,152+9.7%
2024$1,050+8.7%
2023$965-1.0%
2022$975+0.2%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$12,000
DeedBook 5465, Page 821

Property Sale

Sale
$8,278
DeedBook 5273, Page 648