Skip to content

115 Willow LandingTuckerton, NJ 08087

Built 1955

Last Sale Price
$184,000
Last Sale Date
Jun 24, 2011

Property Information

Block74
Lot6.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page9

Building Details

Building Class16
Description1 1/2SF 1530
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,530
Acreage0.32

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$74,400
36%
Improvement Value:$130,800
64%
Total Assessment$205,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,357+9.8%
2024$5,791+9.0%
2023$5,312-1.0%
2022$5,363+0.2%
Property History

Property Sale

Sale
$184,000
DeedBook 14930, Page 1828

Property Built

Built

Year Built: 1955