Skip to content

107 Marshall AveTuckerton, NJ 08087

Built 1957

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Mar 28, 2012

Property Information

Block75
Lot47.01
Qualifier---
CountyOcean
MunicipalityTuckerton Boro
Tax Map Page10

Building Details

Building Class16
Description1SF
Dwellings1
ZoningR75
Sq Footage1,600
Acreage0.23

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$73,700
40%
Improvement Value:$109,500
60%
Total Assessment$183,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,691+9.8%
2024$5,184+8.7%
2023$4,767-1.0%
2022$4,813+0.2%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1957