Skip to content

177 Arlington AveClifton, NJ 07011

Built 1994

Last Sale Date
Jun 17, 1998

Property Information

Block11.05
Lot60
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityClifton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description---
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,088
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$88,300
33%
Improvement Value:$182,900
67%
Total Assessment$271,200

Sale
$0
DeedBook 155, Page 250

Property Built

Built

Year Built: 1994