Skip to content

366 Clifton AveClifton, NJ 07011

Commercial

Last Sale Price
$750,000
Last Sale Date
Jan 30, 2018

Property Information

Block12.03
Lot15

Dwellings---
ZoningB-A1
Sq Footage8,353
Acreage0.26

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$240,000
48%
Improvement Value:$262,300
52%
Total Assessment$502,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$29,817+2.5%
2024$29,103+10.7%
2023$26,302-0.3%
2022$26,388+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$750,000

From:

To:

Sq Ft8,353DeedBook 3251, Page 35Recorded2/15/2018

Property Sale

Sale
$515,000
DeedBook U157, Page 1