Skip to content

343 Hazel StClifton, NJ 07011

Built 1932
Commercial

Last Sale Price
$235,000
Last Sale Date
Nov 20, 1990

Property Information

Block15.14
Lot1

Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage2,178
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$95,400
48%
Improvement Value:$105,100
52%
Total Assessment$200,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$11,902+2.5%
2024$11,617+5.8%
2023$10,977-0.3%
2022$11,013+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$235,000

To:

Sq Ft2,178DeedBook 127, Page 10

Property Built

Built

Year Built: 1932