Skip to content

32 Lisbon StClifton, NJ 07013

Built 1922

Last Sale Price
$211,000
Last Sale Date
Jan 26, 2001

Property Information

Block36.12
Lot14
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityClifton City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class46
Description2 FAMILY FLAT
Dwellings2
ZoningR-B1
Sq Footage1,916
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$80,000
45%
Improvement Value:$99,200
55%
Total Assessment$179,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,637+2.4%
2024$10,383+5.8%
2023$9,811-0.3%
2022$9,843+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$211,000

To:

Sq Ft1,916DeedBook 205, Page 201

Property Built

Built

Year Built: 1922