Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
213 Parker AveClifton, NJ 07011
Commercial
Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Oct 18, 2021
Property Information
Block4.22
Lot18
Dwellings---
ZoningPD-1
Sq Footage3,856
Acreage0.06
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$56,300
29%
Improvement Value:$139,000
71%
Total Assessment$195,300
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $11,593 | +2.5% |
| 2024 | $11,316 | +5.8% |
| 2023 | $10,693 | -0.3% |
| 2022 | $10,728 | +0.7% |
Property History
No events match the selected filters.