Skip to content

237 Dayton AveClifton, NJ 07011

Last Sale Date
Jul 29, 2024

Property Information

Block4.23
Lot1.01

Dwellings---
ZoningPD-1
Sq Footage4,446
Acreage0.04

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$60,800
25%
Improvement Value:$187,000
75%
Total Assessment$247,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,709+2.4%
2024$14,358+25.7%
2023$11,421-0.3%
2022$11,458+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$0