Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
235 Dayton AveClifton, NJ 07011
Last Sale Date
Jul 9, 2018
Property Information
Block4.23
Lot1.02
Dwellings---
ZoningPD-1
Sq Footage6,603
Acreage0.05
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$69,300
19%
Improvement Value:$300,400
81%
Total Assessment$369,700
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $21,945 | +2.4% |
| 2024 | $21,420 | +5.8% |
| 2023 | $20,241 | -0.3% |
| 2022 | $20,308 | +0.7% |
Property History
No events match the selected filters.