Skip to content

8 Village Sq EClifton, NJ 07011

Commercial

Last Sale Price
$335,000
Last Sale Date
Aug 17, 2004

Property Information

Block4.24
Lot8

Dwellings---
ZoningPD-1
Sq Footage2,200
Acreage0.06

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$56,300
22%
Improvement Value:$203,000
78%
Total Assessment$259,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,392+2.5%
2024$15,024+5.8%
2023$14,197-0.3%
2022$14,243+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$335,000

To:

Sq Ft2,200DeedBook 842, Page 5