Skip to content

603 Getty AveClifton, NJ 07011

Built 1969
Commercial

Last Sale Price
$650,000
Last Sale Date
Jun 16, 2022

Property Information

Block9.03
Lot12

Dwellings---
ZoningM-2
Sq Footage2,305
Acreage0.07

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$277,200
73%
Improvement Value:$102,600
27%
Total Assessment$379,800

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,545+2.5%
2024$22,006+5.8%
2023$20,794-0.3%
2022$20,862+0.7%
Property History

Property Sale

Sale
$650,000

To:

Sq Ft2,305DeedBook 4345, Page 120

Property Sale

Sale
$750,000
DeedBook 1471, Page 75

Property Built

Built

Year Built: 1969