Skip to content

53 Turnberry RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1994

Last Sale Price
$285,000
Last Sale Date
Aug 31, 1994

Property Information

Block123
Lot15.09
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,819
Acreage0.15

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,500
34%
Improvement Value:$296,600
66%
Total Assessment$452,100

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,064+1.5%
2024$14,838+2.2%
2023$14,521+0.9%
2022$14,390+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$285,000

To:

Sq Ft2,819DeedBook 137, Page 263

Property Built

Built

Year Built: 1994