Skip to content

66 Turnberry RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1995

Last Sale Price
$549,900
Last Sale Date
Mar 31, 2017

Property Information

Block123
Lot15.13
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,440
Acreage0.13

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$150,400
34%
Improvement Value:$295,300
66%
Total Assessment$445,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$14,851+1.5%
2024$14,628+2.2%
2023$14,316+0.9%
2022$14,187+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$549,900

To:

Sq Ft2,440DeedBook 3036, Page 50

Property Sale

Sale
$375,000
DeedBook Q168, Page 118

Property Sale

Sale
$321,000
DeedBook V157, Page 284

Property Built

Built

Year Built: 1995