Skip to content

60 Turnberry RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1995

Last Sale Price
$295,000
Last Sale Date
Dec 12, 1994

Property Information

Block123
Lot15.15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,572
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$155,500
33%
Improvement Value:$315,900
67%
Total Assessment$471,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,707+1.5%
2024$15,471+2.2%
2023$15,141+0.9%
2022$15,005+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1995

Property Sale

Sale
$295,000

To:

Sq Ft2,572DeedBook 138, Page 474