Skip to content

46 Turnberry RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1995

Last Sale Price
$700,000
Last Sale Date
Aug 8, 2023

Property Information

Block123
Lot15.22
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,413
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$158,900
34%
Improvement Value:$309,800
66%
Total Assessment$468,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,617+1.5%
2024$15,383+2.2%
2023$15,055+0.9%
2022$14,919+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$700,000

To:

Sq Ft2,413DeedBook 4571, Page 22

Property Sale

Sale
$290,000
DeedBook V139, Page 49

Property Built

Built

Year Built: 1995