Skip to content

40 Turnberry RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1995

Last Sale Price
$290,000
Last Sale Date
Aug 30, 1996

Property Information

Block123
Lot15.23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,616
Acreage0.14

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$160,600
35%
Improvement Value:$298,800
65%
Total Assessment$459,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,057-0.1%
2024$15,078+2.2%
2023$14,756+0.9%
2022$14,623+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$290,000

To:

Sq Ft2,616DeedBook 146, Page 131

Property Built

Built

Year Built: 1995