Skip to content

99 Turnberry Rd Unit 1aLittle Falls, NJ 07424

Built 1996

Last Sale Price
$330,000
Last Sale Date
Sep 21, 2017

Property Information

Block128
Lot2
QualifierC991
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class39
Description1SF1CBG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,420
Acreage10

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$125,000
40%
Improvement Value:$189,600
60%
Total Assessment$314,600

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$10,482+1.5%
2024$10,325+2.2%
2023$10,105+0.9%
2022$10,014+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$330,000

To:

Sq Ft1,420DeedBook 3199, Page 145

Property Built

Built

Year Built: 1996