Skip to content

23 Brookhill PlLittle Falls, NJ 07424

Built 2002

Last Sale Price
$625,000
Last Sale Date
Dec 13, 2002

Property Information

Block148
Lot61.02
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,563
Acreage0.56

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$237,400
33%
Improvement Value:$477,900
67%
Total Assessment$715,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,834+1.5%
2024$23,476+2.2%
2023$22,975+0.9%
2022$22,768+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$625,000

To:

Sq Ft3,563DeedBook 534, Page 1

Property Built

Built

Year Built: 2002