Skip to content

8 Greenbriar RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1998

Last Sale Price
$465,000
Last Sale Date
Jul 28, 1998

Property Information

Block156
Lot17.05
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,552
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$255,500
36%
Improvement Value:$447,900
64%
Total Assessment$703,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$23,437+1.5%
2024$23,086+2.2%
2023$22,593+0.9%
2022$22,389+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$465,000

To:

Sq Ft3,552DeedBook 156, Page 340

Property Built

Built

Year Built: 1998