Skip to content

3 Greenbriar RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1998

Last Sale Date
Nov 14, 2002

Property Information

Block156
Lot17.12
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,923
Acreage0.44

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$254,600
37%
Improvement Value:$433,600
63%
Total Assessment$688,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$22,931+1.5%
2024$22,587+2.2%
2023$22,105+0.9%
2022$21,905+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$542,000
DeedBook U158, Page 346

Property Built

Built

Year Built: 1998