Skip to content

12 Camp Bal PlLittle Falls, NJ 07424

Built 1997

Last Sale Price
$337,300
Last Sale Date
Apr 24, 1997

Property Information

Block165
Lot10.05
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2SF2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage3,091
Acreage0.23

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$146,400
29%
Improvement Value:$358,300
71%
Total Assessment$504,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,817+1.5%
2024$16,564+2.2%
2023$16,211+0.9%
2022$16,065+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$337,300

To:

Sq Ft3,091DeedBook 149, Page 206

Property Built

Built

Year Built: 1997