Skip to content

30 Lower Notch RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Date
May 21, 2016

Property Information

Block171
Lot2.03
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description2SB2CG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage4,188
Acreage---

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$140,700
31%
Improvement Value:$313,000
69%
Total Assessment$453,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,117+1.5%
2024$14,890+2.2%
2023$14,573+0.9%
2022$14,441+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986