Skip to content

7 Sisco LnLittle Falls, NJ 07424

Built 1959

Last Sale Price
$315,000
Last Sale Date
Sep 24, 2014

Property Information

Block172
Lot4.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,164
Acreage0.33

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$206,100
40%
Improvement Value:$311,800
60%
Total Assessment$517,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$17,256+1.5%
2024$16,997+68.0%
2023$10,118+0.9%
2022$10,026+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$315,000

To:

Sq Ft2,256DeedBook 2535, Page 266

Property Built

Built

Year Built: 1959