Skip to content

98 Browertown RdLittle Falls, NJ 07424

Built 1964

Last Sale Price
$350,000
Last Sale Date
Jun 24, 2004

Property Information

Block173
Lot10.01
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class18
Description2F1372SF
Dwellings1
ZoningRIB
Sq Footage1,400
Acreage0.18

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$125,800
46%
Improvement Value:$150,600
54%
Total Assessment$276,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$9,210+1.5%
2024$9,071+2.2%
2023$8,878+0.9%
2022$8,798+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$350,000

To:

Sq Ft1,400DeedBook 808, Page 280

Property Built

Built

Year Built: 1964