Skip to content

202 Overlook AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1928

Last Sale Price
$1
Last Sale Date
Jun 5, 1993

Property Information

Block180.01
Lot17
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,975
Acreage0.32

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$246,900
53%
Improvement Value:$218,400
47%
Total Assessment$465,300

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$15,504+1.5%
2024$15,271+2.2%
2023$14,945+0.9%
2022$14,811+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1928