Skip to content

4 Capalbo AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1986

Last Sale Date
May 20, 2014

Property Information

Block186
Lot4
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class47
Description2SF2CG
Dwellings2
Zoning---
Sq Footage3,281
Acreage0.15

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$180,800
37%
Improvement Value:$312,100
63%
Total Assessment$492,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$16,423+1.5%
2024$16,177+2.2%
2023$15,832+0.9%
2022$15,689+0.1%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1986