Skip to content

Sindle Ave(Block 218 Lot 8.04)Little Falls, NJ 07424

Last Sale Date
Feb 24, 2015

Property Information

Block218
Lot8.04
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.24

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$84,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$84,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$2,799+1.5%
2024$2,757+2.2%
2023$2,698+0.9%
2022$2,674+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

Sale
$1,170,000
DeedBook X133, Page 118