Skip to content

59 Jackson StLittle Falls, NJ 07424

Built 1952

Last Sale Price
$10
Last Sale Date
Sep 11, 2024

Property Information

Block220
Lot15
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,366
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$108,700
48%
Improvement Value:$118,700
52%
Total Assessment$227,400

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$7,577+1.5%
2024$7,463+2.2%
2023$7,304+0.9%
2022$7,238+0.1%
Property History
Sales1

Property Sale

SaleMulti
$94,333
DeedBook 2150, Page 22

Property Built

Built

Year Built: 1952