Skip to content

9 Sally Jean CtLittle Falls, NJ 07424

Last Sale Price
$850,000
Last Sale Date
Mar 9, 2021

Property Information

Block230
Lot5.03
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1SF3CBG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.69

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$295,000
39%
Improvement Value:$456,200
61%
Total Assessment$751,200

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$25,030+1.5%
2024$24,654+2.2%
2023$24,129+47.2%
2022$16,392+63.6%
Property History

Property Sale

Sale
$850,000

To:

DeedBook 4013, Page 255