Skip to content

16 Sigtim DrLittle Falls, NJ 07424

Built 1973

Last Sale Date
Dec 30, 2021

Property Information

Block232.02
Lot21
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1SF2CBG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage2,281
Acreage0.41

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$159,900
43%
Improvement Value:$208,600
57%
Total Assessment$368,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$12,028+1.6%
2024$11,844+0.1%
2023$11,836+0.9%
2022$11,729+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1973