Skip to content

Glen Rock Rd(Block 240.02 Lot 6)Little Falls, NJ 07424

Vacant Land

Last Sale Price
$1,270,000
Last Sale Date
Mar 19, 2021

Property Information

Block240.02
Lot6
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description---
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage---

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$31,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$31,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$1,033+1.5%
2024$1,017+2.2%
2023$996+0.9%
2022$987+0.1%
Property History

Property Sale

Sale
$1,270,000

To:

DeedBook 4038, Page 19