Skip to content

49 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1929

Last Sale Date
Oct 7, 2010

Property Information

Block80
Lot16
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1F1G
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,168
Acreage0.08

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$55,000
36%
Improvement Value:$95,700
64%
Total Assessment$150,700

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$5,021+1.5%
2024$4,946+2.2%
2023$4,840+0.9%
2022$4,797+0.1%
Property History
Sales2

Property Sale

Sale
$225,000
DeedBook 644, Page 17

Property Sale

Sale
$122,500
DeedBook F166, Page 124

Property Built

Built

Year Built: 1929