Skip to content

46 Zeliff AveLittle Falls, NJ 07424

Built 1928
Public Property

Last Sale Price
$200,000
Last Sale Date
Dec 20, 2018

Property Information

Block81
Lot8
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class17
Description1.5SF1CDG
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage1,184
Acreage0.08

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$53,000
33%
Improvement Value:$105,500
67%
Total Assessment$158,500

Tax History

YearProperty taxesChange
2020$4,759-0.1%
2019$4,763+1.4%
2018$4,697+1.5%
2017$4,625+2.9%
Property History

Property Sale

Sale
$200,000

To:

Sq Ft1,184DeedBook 3480, Page 88

Property Built

Built

Year Built: 1928