Skip to content

12 Riverview CirLittle Falls, NJ 07424

Built 1956

Last Sale Date
Sep 30, 1999

Property Information

Block87
Lot9
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityLittle Falls Twp
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1F
Dwellings1
Zoning---
Sq Footage---
Acreage0.11

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$51,000
100%
Improvement Value:N/A
0%
Total Assessment$51,000

Tax History

YearProperty taxesChange
2000$2,545+1.8%
1999$2,499+4.6%
1998$2,389+4.4%
1997$2,288+16.3%
Property History

Property Built

Built

Year Built: 1956