Skip to content

68-72 Third St.Passaic, NJ 07055

Built 1930
Church/Charitable

Last Sale Price
$900,000
Last Sale Date
Apr 22, 2009

Property Information

Block1012.01
Lot23
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description2 B
Dwellings---
ZoningR-3
Sq Footage---
Acreage0.34

Owner Mailing

Street---
City / State / ZIP---

Assessment

Land Value:$109,300
5%
Improvement Value:$2,178,700
95%
Total Assessment$2,288,000

Sale
$900,000

To:

DeedBook 1769, Page 145

Property Built

Built

Year Built: 1930