Skip to content

262 River DrPassaic, NJ 07055

Built 1950

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block1233
Lot5
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description3 C
Dwellings---
ZoningR-1
Sq Footage---
Acreage6.38

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$1,449,300
55%
Improvement Value:$1,181,300
45%
Total Assessment$2,630,600

Sale
$0

Property Built

Built

Year Built: 1950