Skip to content

60 Myrtle AvePassaic, NJ 07055

Last Sale Date
Jun 15, 2023

Property Information

Block2172.01
Lot44
Qualifier---
CountyPassaic
MunicipalityPassaic City
Tax Map Page---

Building Details

Building Class---
Description1 B
Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage---
Acreage0.03

Owner Mailing

Street
City / State / ZIP

Assessment

Land Value:$111,300
74%
Improvement Value:$39,600
26%
Total Assessment$150,900

Tax History

YearProperty taxesChange
2025$6,222+3.0%
2024$6,042+6.5%
2023$5,674+0.8%
2022$5,630+1.5%
Property History

Property Sale

Sale
$0