Search
Foreclosures
Tools
Property History
No events match the selected filters.
62-64 Myrtle Ave.Passaic, NJ 07055
Last Sale Date
Sep 11, 1998
Property Information
Block2172.01
Lot45
Dwellings---
ZoningM-1
Sq Footage---
Acreage0.13
Owner Mailing
Street---
City / State / ZIP---
Assessment
Land Value:$71,300
61%
Improvement Value:$45,200
39%
Total Assessment$116,500
Tax History
| Year | Property taxes | Change |
|---|---|---|
| 2025 | $4,803 | +3.0% |
| 2024 | $4,665 | +6.5% |
| 2023 | $4,380 | +0.8% |
| 2022 | $4,347 | +1.5% |
Property History
No events match the selected filters.